CGA3E3X7R1H334K080AB
CGA3E3X7R1H334K080AB
Manufacturer
TDK CORPORATION
Description
cap cer 0.33uf 50v x7r 0603
Detailed Description
0.33 µf ±10% 50v ceramic capacitor x7r 0603 (1608 metric)
Datasheet
Datasheet
Rquest a quote
First Name
Last Name
Email
Contact number
Company name
GSTIN
Designation
Industry
Consumer Electronics
Automotive Industry
Aerospace and Defense
Medical Devices
Industrial Automation
Telecommunications
Energy Sector
Other
Manufacturer Part No.
Brand
Required Quantity
Target Price
Excpected Delivery date
Date Code
Short Description
Product Attributes
Category
ceramic capacitors
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
50V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)
Failure Rate
Capacitance
0.33 µF